Porady

Zróżnicowana oferta taśm LED

EcoEnergy konsekwentnie rozwija ofertę nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych, łączącą cechy oszczędności i nowoczesności. Od niedawna w asortymencie firmy dostępny jest szeroki wybór taśm ledowych do profesjonalnych zastosowań wnętrzarskich i designerskich.

Dzięki zastosowaniu przez EcoEnergy odpowiedniego rodzaju podłoża z grubszą warstwą miedzi udało się nie tylko ulepszyć estetykę taśm, ale również ich wydajność.

Poza standardową – białą ciepłą i białą zimną – barwą taśmy LED firmy EcoEnergy występują w kilku opcjach kolorystycznych. Są produkowane w wielu wariantach, w zależności od ich przeznaczenia – od taśm na diodach typu SMD 3528 (do zastosowań akcentowych), poprzez diody SMD 5050 (do oświetlenia ogólnego), na taśmach RGB skończywszy (diody przystosowane do zmiany koloru przy pomocy odpowiedniego sterownika). Taśmy RGB mają zarówno możliwość zmiany koloru emitowanego światła, jak i mieszania poszczególnych kolorów oraz zmiany jego intensywności i jasności.

Wszystkie taśmy dostępne są w różnych wariantach – od taśm przeznaczonych do wnętrz, poprzez taśmy IP65, a na taśmach całkowicie wodoodpornych (IP68) skończywszy. Do taśmy przygotowana została również pełna oferta sterowników, ściemniaczy i zasilaczy o różnych parametrach i przeznaczeniu.

Taśma LED IP 3528 IP20

Taśmy z tej serii posiadają podłoże samoprzylepne oraz wyprowadzone kable zasilania (12V). Nawijane są na rolki o długości 5m.

Taśma LED IP 3528 IP68

Taśmy z tej serii umieszczone są w wyjątkowo mocnej silikonowej obudowie, a w środku dodatkowo wypełnione są epoksydem. Dzięki temu są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne.

Taśmy LED RGB

Do prawidłowej pracy taśm RGB niezbędne są sterowniki. Ich proste modele oferują takie funkcje jak zmiana barwy (kilkanaście podstawowych kolorów), zmiana jasności świecenia czy użycie jednego z kilku gotowych programów (sekwencji), pozwalających uruchomić taśmę w trybie stroboskopu, płynnego zapalania się i gaszenia czy też mrugania żądanymi kolorami.

Wstecz